Apple se podřídil požadavkům EU a nový iPhone bude s nabíječkou USB-C

Americká společnost Apple se podřídila požadavkům Evropské unie a svůj nový iPhone bude prodávat s nabíječkou USB-C, kterou jako standard pro unijní trh loni prosadili úředníci v Bruselu. Je téměř jisté, že tuto nabíječku bude mít iPhone, který se Apple chystá představit příští kvartál.

Apple u svých přístrojů zatím používá vlastní adaptér nazvaný Lightning, na rozdíl od konkurence, jako je Samsung a další výrobci, kteří používají USB-C. Většina nových produktů Applu, jako jsou nejnovější tablety iPad, už také používá nabíječku s konektorem USB-C, ale nikoliv přístroje iPhone. Apple požadavek EU kritizuje, protože podle něj dusí možnosti inovace.

Evropská unie schválila nařízení, které vyžaduje, aby výrobci telefonů přešli na jednotnou nabíječku do prosince 2024. Zdůvodňuje to tím, že spotřebitelé ušetří, když bude existovat pouze jedna nabíječka, a zároveň se odvolává na potřebu omezit množství elektrotechnického odpadu.

Lidé, kteří mají přístroje od Applu s konektorem Lightning, si mohou pořídit adaptér s koncovkou USB-C. K dostání jsou na mnoha webech s elektronikou, včetně obchodů Amazon.

Včetně přístroje iPhone od modelu iPhone 8 uvedeného na trh v roce 2017 už také podporují bezdrátové nabíjení.